Грип

Профілактика і лікування застудних захворювань

Віруси – це складні утворення, які діють на нас зовсім інакше, ніж, наприклад, бактеріальні інфекції. Віруси потрапляють в організм простіше і розмножуються швидше. Коли людина відчуває перші ознаки застуди, концентрація таких вірусів у крові зазвичай уже настілки висока, що їх пригнічення не допомагає значно скоротити тривалість хвороби.

Дехто вважає, що біль у горлі, кашель чи нежить пройдуть самі по собі, однак їх наявність – це результат запальних процесів. Такі прояви можуть тривати досить довго, якщо вчасно не втрутитися – зокрема, якщо не почати симптоматичне лікування.

Варто пам’ятати, що відсутність жару та інших симптомів допомагає зберегти хороший настрій і витратити менше сил на боротьбу з хворобою. Саме тому розумне лікування проявів застуди та грипу корисне для швидкого і якісного одужання.

Окрім того, дуже важлива профілактика грипу та профілактика застуди у дорослих та дітей. Своєчасна вакцинація і дотримання особистої гігієни під час епідемії допомагають знизити ймовірність зараження, полегшити перебіг хвороби та уникнути ускладнень.

 • ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВО ЗАЙМАТИСЯ ПРОФІЛАКТИКОЮ ГРВІ ТА ГРИПУ?

  Застуда та грип, особливо на тлі зниженого імунітету, нерідко викликають ускладнення. Наприклад, риновірусна інфекція може призвести до розвитку отиту та синуситу, а грип – розвитку більш тяжких інфекцій верхніх дихальних шляхів і навіть пневмонії.

  Саме тому профілактика застуди та інших інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів є пріоритетом в осінньо-зимовий період, коли організм людини найбільш вразливий перед вірусною інфекцією.

 • КОМУ НАСАМПЕРЕД НЕОБХІДНО ЗАЙМАТИСЯ ПРОФІЛАКТИКОЮ ЗАСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ?

  Відомо, що діти хворіють на застуду і грип приблизно удвічі частіше, ніж дорослі, – 6-8 разів на рік. Тому необхідно приділяти чималу увагу профілактиці застудних захворювань саме у дітей.

  Окрім того, гострим респіраторним інфекціям та грипу піддаються люди похилого віку і ті, хто зазнає частих стресів та/чи підвищених фізичних навантажень. Для них також важлива профілактика застудних захворювань.

 • ЯКІ ЗАХОДИ НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНІ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ТА ЗАСТУДИ?

  Найбільш ефективним способом попередження ГРВІ та грипу і зменшення наслідків хвороби є вакцинація. У першу чергу необхідно робити щеплення тим, у кого ризик заразитися з різних причин підвищено, а також їхнім близьким.

  Окрім того, під час спілкування з хворими людьми дуже важливо періодично мити руки – на них можуть осідати віруси, що викликають хвороби. Миття рук з милом допомагає мінімізувати контакт зі збудником захворювання.

 • ЯК ЧАСТО НЕОБХІДНО ВДАВАТИСЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ ГРИПУ?

  У даний час серед людей найчастіше циркулюють віруси грипу типу А. Вони постійно еволюціонують і імунітет на них надовго не зберігається. Тому щеплення проти грипу необхідно робити щороку перед настанням холодного сезону.

  Щоби підвищити ефективність вакцин від грипу, епідеміологи щорічно спостерігають за поширенням різних штамів грипу і рекомендують до застосування вакцини, які розраховані на профілактику саме того вірусу, появу якого очікують цього року.