Грип

Грип - симптоми і лікування

Грип - це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане вірусом грипу. Вірус грипу поширюється по всьому світу і легко передається від людини людині.

На відміну від інших респіраторних інфекцій, для грипу характерне ураження серцево-судинної та нервової систем, а також виражена інтоксикація. Тому лікування грипу необхідно починати невідкладно після появи перших же його ознак.

Від моменту зараження вірусом до появи симптомів грипу проходить 1-2 дні, після цього хвороба розвивається дуже стрімко. Симптоми грипу такі: різке підвищення температури тіла (до 39 градусів і вище), виражена слабкість, ломота у тілі, головний біль, кашель і закладення носа.

 • ХТО НАЙБІЛЬШЕ СХИЛЬНИЙ ДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП
  У цілому, на грип за певних умов може захворіти кожен. Проте існують так звані групи ризику, представники яких більш вразливі перед вірусом грипу і викликаних ним ускладнень. До них належать люди похилого віку, вагітні жінки, діти до двох років, особи з хронічними хворобами серця, легень, нирок , крові, хворобами, пов’язаними з порушенням обміну речовин (наприклад, діабет) або з ослабленою імунною системою. Крім того, у зону ризику також входять люди, які здійснюють догляд за хворими, зокрема, лікарі, медичні сестри та інший персонал лікарень і поліклінік.
 • ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГРИП?

  Грип, перш за все, небезпечний через можливі ускладнення. Вірус грипу послаблює імунну систему організму, спричинюючи подальше поширення хвороби та розвиток бактеріальних інфекцій.

  Одними з найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, у які може перерости грип, є бронхіт і пневмонія. Крім того, грип може стати причиною міокардиту (ураженні серцевого м’яза), міозиту (ураження скелетної мускулатури), менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку), загострення хронічних захворювань.

 • ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ

  Найефективнішим методом боротьби із хворобою є її профілактика. У випадку з грипом - це вакцинація. Послаблений вірус, який вводять людині, не може спричинити хворобу, натомість він стимулює організм до вироблення антитіл, які, у свою чергу, запобігають розмноженню вірусів й інфікуванню клітини.

  За статистикою, вакцина може запобігти захворюванню на грип серед дорослих людей на 70-90%.

  Якщо ви все ж занедужали, то перш за все, необхідно дотримуватися постільного режиму, пити багато рідини, правильно харчуватися, регулярно полоскати ніс і горло. Крім того, слід приймати противірусні препарати і комплексі ліки, що знімають симптоми хвороби.

 • ЧИ ГАРАНТУЄ ВАКЦИНАЦІЯ СТІЙКІСТЬ ДО ЗАХВОРЮВАННЯ?

  Вакцина є найбільш потужним засобом захисту від грипу. Однак вона не захищає від інших вірусів. Крім того, вакцина не буде ефективною, якщо в організмі вже є вірус грипу.

  Слід також пам'ятати, що віруси постійно мутують, тому минулорічна вакцина не захистить від нового різновиду грипу.

 • ЧОМУ РИЗИК ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ У МІЖСЕЗОННЯ?
  У міжсезоння організм людини намагається перебудуватися під змінені умови навколишнього середовища. Це призводить до сповільнення регенераційних процесів й суттєвого послаблення імунітету, який вже не спроможний протидіяти атакам вірусів і бактерій.