what is influenza

Інформація про грип та застуду

Грип та застуда є лідерами серед інфекційних захворювань. Щорічно у світі на грип хворіють до 500 млн осіб. Зокрема, в Україні щороку від цих захворювань страждають від 10 до 14 млн людей.

Масове поширення інфекцій пояснюється способом їхньої передачі. Вірус потрапляє у повітря від хворої людини під час кашлю чи чхання. Особливо небезпечні у цьому контексті місця масового скупчення людей, закриті приміщення, громадський транспорт.

У більшості випадків, від моменту зараження вірусом до появи симптомів проходить 1-2 дні. Після цього у хворого підвищується температура, з’являється слабкість, ломота у тілі, кашель і нежить. На подолання хвороби необхідно від одного до двох тижнів.

 • Як відрізнити застуду від грипу
  І застуда, і грип є хворобами органів дихання. Різниця полягає в тому, що вони спричинені різними вірусами. На ранній стадії захворювання симптоми в обох випадках дуже схожі. Проте надалі грип веде себе більш агресивно – різко підвищується температура, з’являється ломота у тілі, нежить і кашель. Застуда проходить у більш легкій формі. Температура у цьому випадку, як правило, невисока, болить горло, з’являється нежить.
 • Що можна приймати за перших симптомів захворювання на застуду чи грип
  Застуду імунна система людини здатна перебороти самостійно. Однак якщо організм ослаблений, одужання може затягнутися. Крім того, можливі ускладнення, такі як бронхіт, отит тощо. Щоб не допустити цього, а також полегшити перебіг хвороби слід приймати ліки, які полегшують симптоми. Це можуть бути жарознижувальні препарати, ліки від кашлю, закладеності носа і нежитю. Можна також приймати комбіновані препарати, які одночасно полегшують усі симптоми. Не зайвим буде вживання вітамінів.
 • Як не захворіти
  Найкращий спосіб уникнути захворювання - це зміцнити свій імунітет. Першими помічниками у цьому стануть фізична активність, загартовування і правильне харчування. У зимовий період, коли немає доступу до свіжих овочів і фруктів, можна вживати полівітамінні комплекси. Під час сезонних епідемій варто уникати місць великого скупчення людей, особливо приміщень із поганою вентиляцією. Необхідно дотримуватися гігієни, регулярно мити обличчя і руки з милом. Дуже корисним є полоскання горла і промивання носа. Крім того, рекомендовано пити більше рідини (води, чаю, соків). Це дозволяє усунути сухість слизових оболонок і допомагає організму виводити шлаки та боротися з інфекцією.
 • Як не захворіти, доглядаючи за хворим
  Якщо хтось із ваших близьких захворів, слід виділити йому окрему кімнату, у крайньому випадку, перекрити частину кімнати за допомогою фіранки або ширми. Регулярно провітрюйте приміщення. Хворому слід видавати одноразові носовички і посуд, які необхідно викидати відразу після використання. Після контакту з хворим обов'язково мийте руки й обличчя милом.