Застуда

Застуда

Застуда - одне з найпоширеніших у світі захворювань. Її спричинюють вірусні інфекції, які, потрапляючи до організму, локалізуються у верхніх дихальних шляхах і призводять до запалення слизової оболонки. У хворого підвищується температура тіла, з’являються нежить і кашель. Застуда зазвичай триває від двох днів до двох тижнів.

 • З чим пов’язана застуда
  Це захворювання, у першу чергу, пов'язане із переохолодженням організму. Досить посидіти певний час на протязі, пройти по калюжах або з'їсти у спеку морозиво, як захисні функції організму слабшають, і починається розвиток інфекцій. Оскільки віруси застуди поширюються повітряно-крапельним шляхом, заразитися можна і від спілкування із хворою людиною.
 • Чи потрібно лікувати застуду

  Як правило, організм здатний сам перебороти хворобу. Однак для цього йому необхідно створити певні умови. Великою помилкою є бажання перенести хворобу «на ногах», оскільки це може призвести до погіршення самопочуття.

  Перш за все, необхідно забезпечити хворому постільний режим. Крім того, слід приймати препарати для полегшення симптомів захворювання, таких як біль у горлі, кашель, нежить, температура.

 • Що потрібно робити на ранніх стадіях захворювання

  Відчувши перші симптоми хвороби (слабкість, біль у горлі, закладення носа), слід влаштувати собі постільний режим і пити багато рідини, щоб прискорити виведення з крові токсинів.

  Варто також зосередитись на подоланні симптомів захворювання. У разі підвищення температури вище 38 градусів слід приймати протизапальні жарознижувальні препарати. Досить ефективними можуть бути комбіновані препарати, які усувають одночасно кілька симптомів застуди.

 • Чому важливо лікувати застуду

  Будь-яку хворобу не варто ігнорувати, оскільки якщо її не лікувати, це може призвести до небажаних наслідків. У випадку із застудою, можливе перетікання її симптомів у хронічну форму. Це можуть бути хронічні риніти, синусити, ларингіти, трахеїти й отити.

  Крім того, застуда може поступово перейти у бронхіт і пневмонію. Можливими ускладненнями можуть стати гайморит або фронтит - запалення гайморових чи лобових пазух.

 • Чому ми часто застуджуємося

  Схильність до захворювань багато в чому залежить від способу життя людини. Недостатня фізична активність, неправильне харчування, постійні стреси призводять до того, що захисні функції організму слабшають, і він вже не може впоратися із вірусами.

  Основні причини захворювань:

  • захисні сили організму послаблені;
  • фізичне чи розумове виснаження;
  • постійний стрес;
  • схильність організму до алергічних реакцій;
  • наявність в організмі великої кількості паразитів.